Par mums

Uzņēmums „Viesu līči” savu darbību sāka 1991. gadā, kā dārzeņu audzēšanas zemnieku saimniecība „Līči”. Gan lauka dārzeņus, bietes burkāns, gan siltumnīcās audzētos tomātus, gurķus, papriku, arī ziedus un garšaugus veiksmīgi pārdevām 14 ēdināšanas uzņēmumiem Jelgavā. Pašu ģimenes spēkiem audzējām, piegādājām pircējiem dārzeņus, paši būvējām saimniecības un krodziņa ēkas un pat tehnisku lauku darbu mehanizēšanai.

1998. gada 6.jūnijā pirmos viesus uzņēmām pašu celtā un mājīgi iekārtotā ceļmalas kafejnīcā „Zemnieka cienasts”, kuras veidošanu un vadīšanu uzņēmās saimniekmeita Vita. Ēdienu pamatsastāvdaļa ir Zemgalā audzēti dārzeņi, vietējie piena un gaļas produkti, ik dienu viesus lutinām ar siltiem pašu ceptiem pīrādziņiem, plātsmaizēm un citiem konditorejas našķiem.

Ievērojām, ka pacienājušies viesi nesteidz aizbraukt, tāpēc 1999. gada 26.maijā Ganībās ierīkojām bērnu rotaļu laukumu ar daudzām šūpolēm, karuseļiem un minigolfu, ko pieskatīja saimniekdēls Edgars. Katru gadu esošajām atrakcijām piepulcējas jaunas – gan pārbūvētas, gan Eiropā iegādātas.

No agra pavasara (Lieldienām) līdz vēlam rudenim (Miķeļdienas gadatirgum, ko rīkojam kopā ar Jelgavas novadu) – „Līču” „Ganībās” bērnu priekam un vecāku atslogošanai jautri ripo un lēkā traktorvilcieniņš „Jautrā slieka”, ko vada saimnieks Modris, Lagūnā bērni,vecāku pieskatīti, vizinās velolaiviņās, pa sliedēm kāda ģimene traucas Velodrezīnā, bet no augšas to visu vēro velohopteru pasažieri. Daudz spēka un laika draiskuļiem atņem Hop matracis un velokarti. Bērnu kolektīvu apmeklējuma ērtībām un ģimeņu jubileju svinēšanai ierīkojām piknika vietas.

Apmeklētāju plūsmai augot, nācās būvēt vēl, un 200. gada 18. novembrī svētkus apkaimes zemnieki svinēja restorāna zālē „Viesistabā”. No 2002. gada viesnīciņā „Naktsmājiņa” piedāvājam naktsmītni nogurušajiem ceļiniekiem 2 labiekārtotos numuriņos, bet 2005. gada pavasarī iekārtojām vēl 3 plašākas istabas, tai skaitā Luksusa numuriņu ar kamīnu, kurus aprūpē pati saimniece Maruta. Saimnieces pārziņā ir arī krāšņās „Līču” puķu dobes un garšaugu stādījumi.

Lai nodrošinātu augošo pieprasījumu pēc naktsmītnēm 2015. gada pavasarī darbu sāk viesnīca „Senlīči”, kuras 10 labiekārtotie numuriņi izvietojušies saimniekdēla Arta ģimenes remontētajā trīsstāvu saimniekmājā. Atpūtnieku romantiskām pastaigām izkopti mūžvecs ābeļdārzs un garām plūstošās Vircavas upes līču pļavas ar ainavu koku stādījumiem, ierīkotas peldvietas un laivu piestātnes, vizina kuģītis „Frīda”. Mūsu atpūtas kompleksā var nakšņot līdz 45 viesiem, bet ballīšu vai godību galdus no 2004. gadā klājam 55 personām celtajā „Godu istabā”.

2014.gadā pabeidzām 6 gadus ilgušo auto stāvlaukumu, pastaigu celiņu un apgaismojuma izbūvi ar ES līdzfinansējumu. Ierīkojām elektrisko auto un velosipēdu akumulatoru uzlādes staciju.

 

Esam daudzkārt novērtēti gan savā Jelgavas novadā, gan visas Latvijas mērogā ar atzinībām par sakoptību, oriģinalitāti un kvalitātes noturību piedāvājumā.

Viesnīca un atrakciju laukums “Viesu Līči”
Ar dziesmām, tradicionālo tirdziņu un pārdomām par dzīvi laukos, Jelgavas novadā aizvadīti gadskārtējie ražas svētki. Mazie ražotāji ar šogad izaudzēto ir apmierināti, un arī eiro ieviešana vairs nešķiet biedējoša – lielākas bažas māc par to, ka aizvien vairāk izzūd tradicionālais lauku dzīves modelis.
Amatu tirgus “Viesu Līčos” 2013.g. 5. oktobrī